Ženi iz Švicarske koja je pet godina pokušala zatrudnjeti oduzeli dijete nakon poroda

Ženi (39) iz Švicarske, koja je pet godina pokušavala zatrudnjeti i naposljetku uspjela te rodila, dijete je oduzeto u bolnici u Danskoj odmah nakon poroda.

Odvođenju djeteta prethodile su nesuglasice između majke i bolničkog osoblja.

Samohrana majka sve je svalila na primalju koja joj je prigovarala zbog načina na koji drži dijete, a potom ju je prijavila za zanemarivanje djeteta.

Naime, za razliku od Švicarske, u Danskoj je neudanim ženama dopuštena in vitro oplodnja donacijom sperme. Zbog toga je jedna žena u Danskoj pet godina pokušavala i napokon uspjela zatrudnjeti.

Kada su se u sedmom mjesecu trudnoće pojavile komplikacije, liječnici su se odlučili na hitan carski rez. Novorođenče je prve dane života provelo u inkubatoru.

Prema švicarskim medijima, medicinske sestre i primalje kritizirale su porodilju zbog načina na koji drži bebu i prijavile opasno ponašanje, prenosi Fenix Magazin.

Liječnici specijalizirani za slučajeve zlostavljanja i zanemarivanja djece slučaj su prijavili Upravi za zaštitu djece i odraslih (Kesb). Psihijatar je objasnio da bi majka mogla imati psihičkih problema te da prema kćeri ne pokazuje gotovo nikakve emocije.

Prema sudskim dokumentima dostupnim švicarskim medijima, vlasti su preuzele skrbništvo nad majkom. Beba je isprva ostala na neonatalnoj jedinici, a zatim je odvedena u dom.

39-godišnjakinja sada dijete smije posjećivati ​​samo jednom tjedno i to sat i pol uz nadzor. Samohrana majka objašnjava da se ne drogira i ne pije, a u svemu joj pomažu sestra i roditelji. Psihijatrica, koja je sastavila nalaz u ime majke, zalaže se da se skrbništvo vrati majci.

Švicarski savezni sud uskoro će se pozabaviti sporom oko skrbništva. Majka je dala izjavu za medije.

“Nehumano je da mi je oduzeto dijete. Za nastalu situaciju kriva je primalja. Bila je neprijateljski raspoložena prema meni i kritizirala je donaciju sperme”, kaže majka.

Vlasti, međutim, inzistiraju na svom viđenju stvari: majka jedva da se adekvatno brine za bebu. To što ima potporu obitelji nije dovoljno, pojašnjavaju u Upravi za zaštitu djece Kesb, koja načelno djeluje u najboljem interesu djece.

0 Komentara
Najviše ocjenjeni
Najnoviji Najstariji
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare

NAJNOVIJE

NE PROPUSTITE!