Ubojica iz Austrije je povezan s Islamskom državom

U austrijskom gradu Villachu dogodio se teroristički napad s islamističkom pozadinom, koji je izveo 23-godišnji Sirijac, legalno boraveći u Austriji.

Napadač je nožem nasrnuo na prolaznike, pri čemu je ubio 14-godišnjaka i ozlijedio još pet osoba, od kojih su tri u teškom stanju. Zaustavio ga je drugi Sirijac, dostavljač hrane, udarivši ga automobilom.

Napadač se radikalizirao putem interneta, posebice preko TikToka, te je prisegnuo na vjernost Islamskoj državi.

U njegovom stanu pronađena je zastava IS-a, ali nije bio na popisu sigurnosno sumnjivih osoba. Nakon uhićenja smijao se, a svjedoci su ga čuli kako viče “Alahu Akbar”.

Napad je izazvao oštre političke reakcije. Ministar unutarnjih poslova Gerhard Karner najavio je masovne provjere osoba sa zaštitnim statusom, posebno Sirijaca i Afganistanaca. Predsjednik FPÖ-a Herbert Kickl kritizirao je vladu zbog, po njegovom mišljenju, preblagog odnosa prema migrantima.

Napadača je zaustavio 42-godišnji Sirijac Alaaeddin Alhalabi, koji je bez razmišljanja svojim automobilom oborio napadača kako bi spriječio daljnju tragediju.

0 Komentara
Najviše ocjenjeni
Najnoviji Najstariji
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare

NAJNOVIJE

NE PROPUSTITE!