U velikoj tuzi i boli, mnogi rođaci, prijatelji i poznanici oprostili su se od Edine Korać, mlade djevojke porijeklom iz Petnjice u BiH, koja je preminula 27. ožujka 2025. u 25. godini života.
Vijest o njezinoj smrti potresla je ne samo luksemburšku dijasporu, već i cijeli Sandžak, posebno njezin rodni kraj – Bihor i Petnjicu.
Edina će biti sahranjena u subotu, 29. ožujka 2025. u 12:00 sati na muslimanskom groblju u Merlu, u Luksemburgu, gdje je živjela sa svojom obitelji.
Edina Korać bila je kći Seada Koraća, koji dolazi iz ugledne sandžačke obitelji s korijenima u Petnjici. Iako je njezin život bio kratak, ostavila je neizbrisiv trag u srcima svih koji su je poznavali, zahvaljujući svojoj vedrini, dobroti i nevjerojatnoj snazi u borbi s bolešću.
Edina je bolovala od karcinoma. Liječnici su je prije više od godinu dana otpustili iz bolnice, prognozirajući da joj je ostalo svega sedam dana života. No, zahvaljujući svojoj vjeri i snažnoj životnoj energiji, živjela je više od godinu dana, pokazujući rijetku snagu duha.
Na društvenim mrežama pojavile su se stotine poruka sućuti. Za Edinom tuguju njezin otac Sead, majka Erna, braća Denis i Damir, te brojna rodbina i prijatelji.
Neka joj dragi Allah podari lijepi Dzenet i vjecni rahmet a porodici snage i sabura