Zagrebačka policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad 30-godišnjakom zbog sumnje da je počinio kaznena djela teške krađe i teške krađe u pokušaju.
Policija sumnja da je muškarac u ponedjeljak, 17. veljače između 10:30 i 18 na Kutnjačkom putu, s ciljem krađe tuđe pokretne stvari, obio i otvorio ulazna vrata crkve. Unutra je obio ulazna vrata jedne od prostorija. Nakon što je ispremetao stvari, otišao je ništa ne ukravši.
Također se sumnja da je između 7. i 8. ožujka u Ulici Medpotoki, ponovno s istim ciljem, ušao u župni ured te iz ladice radnog stola ukrao omotnicu s novcem pripremljenim za vjersko događanje, nakon čega se udaljio u nepoznatom smjeru.
Materijalna šteta iznosi oko 22.550 eura, a veći dio ukradenog novca tijekom kriminalističkog istraživanja pronađen je kod 30-godišnjaka i vraćen crkvi.