NaslovnicaVideoSvećenik podijelio snimku djece u kineskom vrtiću koja je pokrenula lavinu komentara

Svećenik podijelio snimku djece u kineskom vrtiću koja je pokrenula lavinu komentara

Svećenik Predrag Popović objavio je na Instagramu video koji je nastao u Kini, a koji prikazuje kako izgleda jedan dan u tamošnjim vrtićima. I potpuno je drugačiji od našeg. Mališani na snimci vrijeme provode vani s lopatama u rukama i kacigama na glavi.

“Evo moje preporuke. Ako netko otvara vrtić neka mu ovo bude uzor. Uz vjeronauk, tjelesni odgoj i takav rad djeca će postati vrijedni članovi zajednice. Takav vrtić bi imao pravu elitu roditelja i moj blagoslov i punu podršku”, napisao je jerej Predrag Popovć.

Snimka pokazuje kako djeca iz Kine kroz igru ​​od malih nogu stječu radne navike , a video je izazvao veliku pozornost na mrežama i izazvao lavinu komentara. I jasno je zašto. Tko je kod nas nezamislivo, priznat ćete.

 

Pogledajte ovu objavu na Instagramu.

 

Objavu dijeli Predrag Popovic (@otac_predrag_popovic)

Mnogi su u komentarima pohvalili i podržali ovakav način odgoja djece.

“Ovo je ekstra, od malih nogu ih se uči da ne žive na mami i tati do 40. godine. Radne navike se stvaraju od djetinjstva”, napisao je jedan korisnik.

“Bravo za ovakav način odgoja djece, bit će to vrijedni ljudi s puno stečenih vještina i znanja”, dodao je drugi.

Neki korisnici dotakli su se balkanskog modela obrazovanja.

“Naše se majke žale kad im djetetu pozelene koljena”, glasio je jedan komentar.

“A naša se djeca ne smiju prljati. Uče strane jezike, pa tako govore i doma. Kriv sustav rada”, složio se drugi.

Inače, u Kini je predškolski odgoj uglavnom koncentriran u urbanim i razvijenim područjima. U predškolske ustanove najčešće idu djeca mlađa od šest godina. No, to ovisi i o vrsti predškolske ustanove.

Djeca od tri godine i mlađa idu u vrtić. Vrtić je uglavnom namijenjen djeci od tri do šest godina. Prema propisima kineske vlade uspostavljenim 1981. godine, djeca koja pohađaju vrtić grupirana su u tri kategorije. Trogodišnjaci su identificirani kao mlađi, četverogodišnjaci su klasificirani kao “srednji”, a stariji su djeca od pet godina.

Što mislite o ovom kineskom načinu odgoja? Ostavite nam komentar!

NAJNOVIJE!