Ako se jako brinete, postavite si ovo jednostavno pitanje. Ono vam može biti veliki blagoslov.
Ako ste tjeskobna osoba, vjerojatno izbjegavate riskirati. Prije ćete reći “ne” nego “da” u strahu od nepoznatog, odnosno zbog potencijalno neugodne promjene.
“Što ako sve bude kako treba?”
To je pitanje koje si ne želimo postavljati. Obično provodimo vrijeme razmatrajući obrnuto: što ako sve pođe po zlu? Ipak, budući da ste vjernik, ovo pitanje zapravo odražava poruku vjere: pouzdati se u Boga i pokoriti se Njegovoj volji.
Kada živimo po vjeri, vjerujemo da Bog ima sve pod kontrolom. Ali ako se krenemo brinuti, način na koji živimo govori suprotno. Briga je, u biti, grijeh nepovjerenja u Božja obećanja i Božju moć. To je odabir razmišljanja o najgorem mogućem scenariju. To je vjera u loše stvari, a ne vjera u Boga. Druga Timoteju 1, 7 kaže:
“Jer nije nam Bog dao duha bojažljivosti, nego snage, ljubavi i razbora.”
U ovom stihu biste također mogli prevesti “bojažljivost” kao “tjeskoba, napetost i briga”. Strah ne dolazi od Boga. To je alat koji Sotona koristi da nas odvrati od naše prave svrhe ovdje.
U Mateju 6, 25 Isus kaže:
“Ne budite zabrinuti za život svoj: što ćete jesti, što ćete piti; ni za tijelo svoje: u što ćete se obući. Zar život nije vredniji od jela i tijelo od odijela?”
Isus jednostavno govori da se ne brinite ni oko čega.
Zabrinutost ukazuje na to da nismo voljni dopustiti Bogu da rješava određene stvari – barem ne na Njegov način, a pogotovo ne u Njegovo vrijeme. Zato Isus u Mateju 6, 27 postavlja praktično pitanje:
“Tko od vas zabrinutošću može svom životu dodati jedan sat?”
Stoga, ako ste skloni biti pod stresom zbog donošenja nekih odluka ili činjenja nečega stresnog, razmislite o radosti i zadovoljstvu kada stvari idu kako treba. I, što je još važnije, opustite se. Upamtite da je vaš život putovanje s Navigatorom koji će vas dovesti do vaše vječne sreće (iako će biti nekoliko udaraca, ogrebotina i slijepih ulica na dugom putu, ipak ćete stići na cilj)!