Jedna majka izazvala je veliku raspravu u javnosti nakon što je na Redditu priznala da se kaje što je posvojila dijete.
Nikada nije razvila emocionalnu povezanost s usvojenom kćeri i da je žali što ju je usvojila. Iako nije otkrila svoj identitet, podijelila je svoju priču koja je naišla na brojne reakcije.
Majka je objasnila kako su ona i suprug, nakon što su dobili sina putem postupka vantjelesne oplodnje, odlučili posvojiti djevojčicu čiji roditelji nisu mogli sami brinuti o njoj.
“Toliko sam je voljela i ponašala se prema njoj kao prema sinu, ali nikada nisam imala osjećaj da je moja. Kao da čuvam tuđe dijete. Osjećam se užasno, ali ne mogu pobjeći od toga. Pokušala sam sebe natjerati da osjetim ljubav, ali jednostavno ne ide. Ona sada ima 15 godina i nikada nisam osjetila povezanost s njom”, napisala je majka.
Kasnije je prirodnim putem ponovno zatrudnjela i rodila biološku kćer, što je dodatno pogoršalo situaciju. “Tijekom trudnoće hormoni su mi podivljali. Počela sam mrziti svoju usvojenu kćer, do te mjere da sam željela da je nikad nisam usvojila. Kad se moja kćer rodila, sve je bilo u redu. Osjećala sam pravu povezanost kao sa svojim biološkim sinom i odmah smo se zbližile”, priznala je.
“Mrzim sebe zbog toga.”
Dodala je kako se osjeća krivom i zbog obećanja koje je dala roditeljima posvojene kćeri: “Obećala sam njenim roditeljima da je neću voljeti drugačije i osjećam da sam ih iznevjerila. Volim je, ali nažalost ne toliko kao svoju biološku djecu. Mrzim sebe zbog toga.”
Njena priča izazvala je lavinu komentara. Jedan korisnik Reddita napisao je: “Terapija za vas. Ni pod kojim okolnostima ne smijete reći kćeri da je ne volite koliko i svoju biološku djecu. Obratite se njenoj biološkoj obitelji, ako su oni dobri ljudi, možda mogu provoditi više vremena s njom.”
Drugi je dodao: “S obzirom na to da ste već imali biološko dijete, nije trebalo da usvajate. Puno usvojene djece osjeća kao da se natječe s biološkom djecom svojih roditelja.”
Ova ispovijest otvorila je važno pitanje o izazovima usvajanja i emocionalnim posljedicama za roditelje i djecu.