Učenice u Srbiji lažno optužile profesora za zlostavljanje, izgubio je posao i dobio infarkt

U eri masovnih medija brzina prijenosa informacija često nadmašuje potrebu za točnošću i poštenim odnosom prema svim stranama uključenim u sudski postupak.

Medijski linč, koji se događa kada javnost prije završetka suđenja već donese zaključke o krivnji ili nevinosti optuženika, može nanijeti nepopravljivu štetu.

Dušan Trifunović , stručnjak iz “Sigurne muške kuće” koji se godinama bavi analizom lažnih prijava, u svom uključenju u jutarnji program Kurir televizije istakao je jedan posebno šokantan slučaj iz Pomoravskog okruga.

“Kroz 15 godina bavljenja lažnim prijavama stekao sam pravo na iznošenje osobnih zaključaka i do sada nisam pogriješio. Na primjer, učitelja ili profesora su njegove učenice optužile za seksualno zlostavljanje. Bio je suspendiran, doživio infarkt, ostao bez posla, a kasnije se utvrdilo da je drugi kolega te učenice nagovarao na lažne optužbe kako bi njegov sin došao na njegovo radno mjesto. Ali ne možemo vratiti pravdu. To je kao da bacite perije iz jastuka i onda ga pokušavate skupiti”, rekao je Trifunović.

Ovaj slučaj, koji je ispričao Trifunović, pokazuje koliko pritisak javnosti može biti opasan i koliko ozbiljne mogu biti posljedice lažne optužbe. Profesor je izgubio zdravlje, posao, a život mu se nepovratno promijenio zbog nepravde kojoj je bio izložen.

Trifunović pojašnjava da se jednom nastala šteta, čak i kada se dokaže neutemeljenost optužbi, ne može u potpunosti ispraviti.

0 Komentara
Najnoviji
Najstariji Najviše ocjenjeni
Inline Feedbacks
Pogledaj sve komentare

NAJNOVIJE

NE PROPUSTITE!