U razgovoru s Jacobom Rees-Moggom iz GB Newsa 17. prosinca, kardinal Gerhard Müller dao je neke oštre komentare o današnjem stanju zapadnih zemalja.
Prema Mülleru, Isus Krist ne bi bio osuđen samo zbog toga što je bio Mesija, već i zbog svog učenja o braku između jednog muškarca i jedne žene. Prelat je odgovorio na komentar Rees-Mogga koji je rekao da se “čini da je papa Franjo zauzeo neka izazovna stajališta o ‘trans’ osobama.”
Müllerove primjedbe dane su dan prije nego što su papa Franjo i kardinal Victor Manuel Fernández izdali dokument Fiducia Supplcans 18. prosinca, koji je dopustio klericima da “blagoslivljaju” “parove u neregularnim situacijama i istospolne parove”.
U Kristu je smisao života
Istaknuvši da je “pastoralna briga za spasenje svake osobe” dužnost svakog svećenika, biskupa i pape, Müller je u svom odgovoru inzistirao da Krist svima daje “šansu za obraćenje i novi početak”.
“Ali Isus također proturječi ideolozima koji žele relativizirati ili čak uništiti brak muškarca i žene i obitelj roditelja s vlastitom djecom”, nastavio je i dodao: “Vjerujem da Isus danas ne bi bio samo osuđen jer on je Mesija, ali on bi u SAD-u i europskim zemljama otišao u zatvor jer je iznio istinu o braku između muškarca i žene.”
Müller je podsjetio na izreku Isusa Krista da će kršćani zbog Njega biti progonjeni, a kao primjer izdvojio je prelate, biskupa Stricklanda i kardinala Raymonda Burkea “za koje mogu osobno posvjedočiti da su obojica pobožni katolici i revni pastiri,” koju su, podsjetimo, lišeni svojih pastirskih ovlasti u pontifikatu Pape Franje.
Cijeli razgovor s kardinalom možete pogledati u nastavku.
U svojim završnim riječima intervjua, Müller je prenio božićnu poruku svojoj publici. Prvo je citirao božićni apel pape Lava Velikog koji glasi: “Kršćanine, prepoznaj svoje dostojanstvo i razmisli po kojoj si cijeni otkupljen iz ropstva smrti, grijeha, depresije i zatvora besmisla života bez Boga”. Potom je, komentirajući te Papine riječi, potaknuo sve “da postanu svjesni vlastitog dostojanstva i svu svoju nadu u život i smrt polože u Djetešce u jaslama”.
„Bog ne dolazi u slavi moći, novca i ugleda, nego u poniznosti Djeteta, raspetoga mladića na Kalvariji i u svjetlu uskrslog Krista u uskrsno jutro“, nastavio je kardinal. “U Kristu nalazimo smisao i cilj svoga života.”